newsblog
Wed, 22 Nov 2017, 13:13 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Hi gusy!

Home   Help Search Login Register  
Pages: [1] 2   Go Down
  Print  
Author Topic: Web dev = dureri de spate  (Read 5898 times)
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Raziel
0118 999 881 999 119 7253
Baistruc

View Profile
« on: Fri, 27 Jul 2007, 19:38 »

De cand I got into the 9:30-18 program (no way am I a 9-17 whore) au inceput sa apara si durerile de spate. Scaunul e ergonomic, incerc sa mentin o pozitie corecta, bla, bla, bla. Nu functioneaza. Cred ca nu mai ramane decat optiunea sportului regulat(pe langa cel de dormitor)... Voi ati patit ceva similar?
revenant bancile de la facultate sunt facute de Inchizite , dupa doi ani coloana mea e ca sfoara-n sac
punkt
personal space invader
Baistruc

View Profile
« Reply #2 on: Sat, 28 Jul 2007, 07:54 »

De cand I got into the 9:30-18 program (no way am I a 9-17 whore) au inceput sa apara si durerile de spate. Scaunul e ergonomic, incerc sa mentin o pozitie corecta, bla, bla, bla. Nu functioneaza. Cred ca nu mai ramane decat optiunea sportului regulat(pe langa cel de dormitor)... Voi ati patit ceva similar?

Incearca sa iei 10 min pauza la fiecare ora de lucrat/stat in fata calculatorului. Pauza = plimbat prin birou, pana afara, te duci pana la un coleg, il stresezi nitel ('tis what i like to do tongue), etc.
« Last Edit: Sat, 28 Jul 2007, 07:55 by punkt » Logged
Bloodaxe Stop Working.
Raziel Mai degraba stop staying at the pc. Si acasa am aceeasi problema. Solutia cred ca e destul de simpla: sport.
punkt Siiii ti-ai raspuns la intrebare tongue
Raziel
Baistruc

View Profile
« Reply #6 on: Sun, 29 Jul 2007, 18:20 »

Credeam ca stie cineva o solutie miraculoasa gen: scaun cu masaj pt zona lombara si gluteus maximus. Si sa fie si ieftin.  blush
MuadDib
Preafericitul Ieronim
Baistruc

<3 penguins

View Profile
« Reply #7 on: Sun, 29 Jul 2007, 18:56 »

Vai ce delicati sunteti meh grin. Plm atat aveam de lucru la servici incat si daca stateam pe o lada cu cartofi nu ma deranja, nu aveam timp sa ma gandesc cat de tare ma doare spatele de la scaun cand aveam 3+ deadline-uri de respectat. Cel mai bun remediu impotriva durerilor de spate este sexul in pozitie verticala pe perete grin, makes you tougher !
Raziel
Baistruc

View Profile
« Reply #8 on: Sun, 29 Jul 2007, 22:28 »

Nu toti suntem spartani, MuadDib. Poate cu una de unu cincizeci si ceva merge, dar la 1,66 e mai greu. Trebe bratz de otzel si umeri.
MuadDib
Preafericitul Ieronim
Baistruc

<3 penguins

View Profile
« Reply #9 on: Sun, 29 Jul 2007, 22:54 »

grin Eu sunt spartan wannabe .... am zis remediu pt ca dupa asa ceva uiti de durerea de spate, si te dor mainile si genunchii ... oh anyway.. .Si pe mine ma durea spatele de la scaunul de birou de la munca ( it wuz a shitty one ), insa cand vedeam cat am de facut si cat era ceasu imi trecea automat  death .Ceea ce chiar m-a deranjat la locul de munca era LCD-ul pe care il aveam ( too damn bright ) si ma dureau ochii. Insa am facut ceva scandal pe acolo si l-au  pasat la alt nefericit din firma  mr green
ps: i fucking hate wall sex, my gf is kinda tall >.< !
wooptoo
Baistruc

◕ ◡ ◕

View Profile WWW
« Reply #10 on: Mon, 30 Jul 2007, 00:22 »

ps: i love hate sex

fixed
cronos
the cron daemon

View Profile
« Reply #11 on: Mon, 30 Jul 2007, 08:38 »

Nu te juca cu spatele, odata fut$% greu se mai reface si poate vei avea de tras toata viata.
Poate ai un inceput de hernie de disc, bine ar fi sa mergi pe la doctor.
Si eu cred ca am un inceput de spondiloza cervicala (ma doare in spate cam la inceputul gatului uneori) de la stat mult si in pozitie proasta pe scaun...
Trebuie sa ne lasam de lucru...  pissed
punkt
personal space invader
Baistruc

View Profile
« Reply #12 on: Mon, 30 Jul 2007, 10:32 »

Castig la loto si las pe altii sa munceasca in locul meu grin. Yeah, that's a good plan! Nu stiu de ce nu m-am gandit la asta pana acum tongue
Bloodaxe
Baistruc

View Profile
« Reply #13 on: Tue, 31 Jul 2007, 13:08 »

Trebuie sa ne lasam de lucru...  pissed

QFT
yoshi eu ma duc si ma intind pe canapeaua din bucatarie cand incepe sa ma doara spatele grin
Pages: [1] 2   Go Up
  Print  

Jump to:  

Designed by | Licensed under Creative Commons BY-NC-ND 3.0 | Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2015, Simple Machines